Historii

Najbardziej znani artyści cyrkowi w historii

historii

gigantGigant Middlebush

Zapowiadany jako najwyższy człowiek świata, Arthur James Caley (znany także jako The Middlebush Giant), otrzymał pseudonim P. Rutka Routh’a Goshena. Barnum. Opowiadano o nim wiele: Barnum odkrył go podczas podróży zagranicznych lub po raz pierwszy zobaczył go na ulicach Nowego Jorku; urodził się na Wyspie Man, w 1827 r. lub w Jerozolimie w 1837 r. – Barnum wymyślił tyle opowieści o wielkim facecie, że on sam nie pamiętał, który z nich był prawdziwy. W każdym razie cyrk oznaczał, że Gibuszka Środka stoi 7’11 „i waży 620 funtów, ale najprawdopodobniej osiągnął nie więcej niż 7’5”, mniej więcej tyle samo, co dzisiejsi najwyżsi zawodowi koszykarze. „Pułkownik Routh Goshen” zmarł w Middlebush w stanie New Jersey w 1889 roku i tam został pochowany.

Mabel Stark

Mabel StarkMogła być drobna, stojąca zaledwie pięć stóp wzrostu, ale Cudowna Mabel Stark stała ponad tłumem jako najlepsza kobieca treserka z historii. Przez pewien czas, na początku lat dwudziestych XX wieku, jej akt był najpopularniejszym ze wszystkich sześciu światowych aktów zwierzęcych Ringlinga. W 1928 roku, po tym, jak wślizgnęła się na błotnistą arenę, dwa tygrysy powaliły ją na ziemię i zaatakowały, drapiąc się po ramionach, ramionach i klatce piersiowej oraz rozdzierając mięśnie pleców, ud i bioder; jej obrażenia wymagały 378 szwów, ale już po kilku tygodniach wróciła do stalowych klatek, opatulona bandażami i chodząca laską. W 1950 r. Mabel została tak brutalnie zaatakowana przez jedno z jej tygrysów, że uratowała jej prawe ramię 175 razy. Incydenty nie powstrzymały jednak nieustraszonej Mabel; spędziła 57 lat w centrum uwagi i zmarła w wyniku samobójczego przedawkowania narkotyków po zwolnieniu z ostatniej pracy w parku rozrywki o nazwie JungleLand.

Gargantua

Zapowiadany jako „najbardziej przerażające stworzenie na świecie”, goryl znany jako Gargantua the Great uratował braci Ringling przed bankructwem, kiedy przyłączył się do programu, w 1938 roku. Cyrk twierdził, że blizny, zwariowany goryl, który został schwytany w Afryce jako kochanie, znienawidzili ludzi – w ten sposób wzbudzając zainteresowanie wielu ludzi. We wczesnych latach Gargantua, znany jako „Buddy”, został przemianowany przez nowych właścicieli po gigantzie z literatury francuskiej, który, szczerze mówiąc, brzmiał o wiele bardziej przerażająco niż „Buddy”. Gargantua podobno miał kolegę z cyrku o imieniu Pani Gargantua , ale jej tytuł był z imienia tylko dlatego, że nigdy się nią nie interesował.

Mario Zacchini

zacchini„Człowiek, który chce być wybuchowo napędzany z prędkością dziewięćdziesięciu mil na godzinę z armaty przez namiot cyrkowy do sieci.” Mario Zacchini najwyraźniej uważał, że brzmi to jak dobra robota, ponieważ po popełnieniu tego wyczynu, on i jego czterech braci spędzili trzy lata z pistoletu Ringling Bros. i Barnum & Bailey Circus wystrzeliwanych ze srebrnej armaty. Zacchini uznali, że ich rozbite wystrzały armatnie były efektami czysto dźwiękowymi, osiągniętymi przez zapalenie pół kubka czarnego prochu, ale Mario i jego rodzina nigdy nie ujawnili tajemnicy mechanizmu wyrzutni. Mario często mówił, że „latanie nie jest trudne; lądowanie w sieci to „. Maria tez byl slawny z innego powodu – uwielbiał gry hazardowe. Na pewno w dzisiejszych czasach byłby wielkim fanem darmowe spiny starburst bez depozytu.

Harry_HoudiniHarry Houdini

Jeden z największych magików na świecie rozpoczął swoją karierę w Welsh Brothers Circus w Lancaster w Pensylwanii w 1895 roku. Przez 26 tygodni Harry Houdini i jego żona, Beatrice, śpiewali, tańczyli i wykonywali sztuczkę zwaną „metamorfozą”, w której zmienili miejsca w zamkniętym bagażniku. Houdini kontynuował doskonalenie swojego głosu i umiejętności dowodzenia, stając się ekspertem od manipulowania kajdankami. Reszta jest historią: jego doświadczenie w eskapizmie doprowadziło go do międzynarodowej sławy daleko od świata cyrkowego.