parków rozrywki

Korzyści zdrowotne wynikające z odwiedzania parków rozrywki!

theme park

Parki rozrywki są jedną z najlepszych atrakcji wakacyjnych. Dzięki połączeniu pstrokatości zapewniającej różnorodność potraw, napojów, pokazów i atrakcji oraz porywających i przypadkowych przejażdżek rodzinnych, parki rozrywki mają coś dla każdego. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na zimę na ciepłe napoje i ośnieżone domki, czy też wybierasz się w sezonie w sezonie letnim na przejażdżki wodne i zatrzymujące serca spadki na kolejkach górskich, parki rozrywki zapewniają przygodę, zabawę i wspomnienia dla przyjaciół i rodziny.

Spaceruj mile, nawet nie zdając sobie z tego sprawy

W przeciwieństwie do tego, że nazywany jest parkiem (który często przywołuje małe osobliwe obrazy miękkiej trawy i parkowych ławek), parki tematyczne obejmują rozległe obszary o powierzchni do 100 km2! Ponieważ mogą być tak duże, dużo spacerowania odbywa się w parku rozrywki. Typowa wizyta często wiąże się z dużą ilością cofnięć i zygzakowania, aby przejść z jednej jazdy lub pokazać na inną, a w zależności od wielkości parku rozrywki, należy się spodziewać, aby przejść średnio 5 do 10 mil. Pomoże to spalić około 500 do 1000 kalorii.

theme park

Spalaj kalorie, jeżdżąc na szalonych trasach

Chociaż większość, którą robisz na rollercoasterze siedzisz i krzyczysz swoje płuca, faktycznie spalisz kalorie podczas jazdy. Kilkoro dorosłych może się różnić, ale nie ma wiele przyjemniejszych sposobów na spalanie tłuszczu. Zespół naukowców, artystów, inżynierów i projektantów znany jako Thrill Laboratory przeprowadził badanie i stwierdził, że niektóre atrakcje w Thorpe Park w Wielkiej Brytanii pomogły zawodnikom spalić od 40 do 70 kalorii.

Łagodzi stres

Według psychologa klinicznego Judy Kuriańskiego, szybkie podróże, takie jak Wyprawa Everest w Walt Disney World na Florydzie, wystawiają nas na „dobry strach”. Pomimo gwałtownych spadków, zawrotów głowy i mdłych, ostrych zakrętów, które zawierają te emocje, nasze mózgi postrzegają je jako „bezpieczne” i „przewidywalne” – więc jazda nimi staje się terapeutyczna, szczególnie gdy wykrzyczymy nasze obawy! Granie w gry kasynowe online jest również bardzo terapeutyczne. Pomaga zminimalizować stres – szczególnie automaty online, ponieważ są tak ekscytujące i łatwe do odegrania. Na tej stronie możesz znaleźć najlepsze gry na automatach dostępne online.

theme park

Poprawia samopoczucie

Intensywny przypływ adrenaliny po szalonym rollercoasterze sprawi, że poczujesz się podekscytowany i szczęśliwy. Im wyższa wysokość, tym więcej endorfin jest uwalnianych podczas zejścia. Zwiększone uwalnianie endorfin zwiększa czujność i zwiększa napięcie. Podczas gdy 20 pięter w powietrzu wszystkie twoje pozostałe zmartwienia wydają się tak małe. Bycie w parku rozrywki to świetny sposób na ucieczkę od codziennych zmartwień.

Zapewnia przypływ adrenaliny

Ten „dobry strach” podczas jazdy na szalonych trasach ma również inne zalety. Wchodząc na te przejażdżki, nasze ciała uwalniają adrenalinę i endorfiny, co daje nam ten sam naturalny poziom, który uzyskujemy dzięki forsownym ćwiczeniom fizycznym i odżywia nasze „dobre samopoczucie” emocje. Mogą one również pomóc w naszych związkach, ponieważ powoduje to, że pary szukają sobie nawzajem ochrony i wygody.